انواع پلن کسب و کار

دوره های آموزش انواع پلن کسب و کار

اگر به فکر کارآفرینی و راه اندازی کسب و کار خود هستید، باید بدانید اولین اقدام شما می بایست تدوین پلن های کسب و کارتان باشد. پلن کسب و کار که در واقع زیر بنای ایده تجاری شماست، انواع مختلفی دارد.

اصلی ترین پلن های کسب و کار به شرح زیر است:

  •  Business Plan
  • Marketing Plan
  • Startup Plan

طرح کسب و کار (Business Plan)، سندی است که اصول اولیه در مورد کسب و کار، محصولات و خدمات را مشخص می‌کند. بازار هدف را تعیین می کند. اهدافی را که از راه اندازی کسب و کار در نظر دارید و همچنین چگونگی دستیابی به آن اهداف را به طور واضح بیان می‌کند.

بیزینس پلن یکی از مهم‌ترین برنامه‌هایی است که شما باید هنگام شروع یک کسب و کار داشته باشید. به طرح کسب و کار یا بیزینس پلن به‌ عنوان یک نقشه راه نگاه کنید که کسب و کار شما را استحکام می بخشد و رشد کسب و کار را هدایت می‌کند.
برنامه بازاریابی (Marketing Plan)، سندی است که برنامه ها و فعالیت های تبلیغاتی و بازاریابی شرکت را برای سال آتی مشخص می کند. مارکتینگ پلن تعیین میکند چه فعالیت هایی، در چه زمان و توسط چه افرادی انجام شود تا اهداف بازاریابی شرکت تحقق یابد. به مارکتینگ پلن خود به عنوان انسجام دهنده طرح کسب و کار در طول زمان نگاه کنید.

برای یادگیری پلن های کسب و کار میتوانید در دوره های آموزشی آکادمی زبدگان شرکت کنید. اگر قبل از ثبت نام و یا خرید پکیج های آموزشی به مشاوره نیاز دارید با تلفن پشتیبانی 22912928-021 تماس بگیرید.