چگونه با تولید محتوای تخصصی بهتر دیده شویم؟

بدون ديدگاه

امروزه در اختیار داشتن یک وب سایت به تنهایی کفایت نمیکند، سایتی که مخاطب هدف را جذب نکند تنها هزینه ای را به شرکت تحمیل میکند و نتیجه ای در پی نخواهد داشت.

در کنار طراحی سایت حرفه ای و رعایت اصول سئو، هر وب سایت باید محتوای ارزشمندی تهیه و منتشر کند تا بتواند به مخاطب هدف دست یافته و ضمن ارتقای رتبه خود، کسب و کارش را رونق دهد. تولید محتوای باکیفت یکی از اصلی ‌ترین راه‌ های رسیدن به جایگاه‌ های برتر در گوگل، افزایش فروش و جلب اعتماد مخاطبان است.

داشتن یک سایت پر بازدید، به راحتی به دست نمی آید. تولید محتوای سئو شده و کاربر پسند، قطعا میتواند منجر به افزایش بازدیدهای سایت و فروش شود. به عبارتی میتوان گفت مهم ترین عامل تاثیرگذار در سئو سایت، محتوای با کیفیت و ارزشمند است.

رفع نیاز محتوایی مخاطبان قطعا یک سرمایه ‌گذاری بلند مدت در ذهن کاربران و مشتریان‌ تان است. پس با تدوین محتوای اصولی و کاربرپسند جایگاه کسب‌ و کارتان را در ذهن مشتری تثبیت کنید.

شما با تولید محتوای مستمر و هدفمند میتوانید در بازه زمانی کوتاهی مخاطبان و کاربران زیادی را به سمت کسب‌ و کارتان سوق دهید. به کمک بازاریابی محتوایی میتوانید کمترین هزینه را نسبت به دیگر روش ‌های بازاریابی داشته باشید.

البته در نظر داشته باشید که داشتن استراتژی محتوایی برای رسیدن به این موضوع، تاثیر به‌ سزایی دارد. محتوایی که طبق نیاز مخاطب تولید و منتشر شود قطعا به آگاهی و تقویت برند شما کمک میکند. به کمک یک استراتژی درست میتوانید بازدهی بسیار بالا و هزینه کم داشته باشید.

این نکته را نیز نباید فراموش کنید که محتوای کپی شده میتواند به سئو و در نتیجه بازدید و فروش سایت آسیب برساند. چرا که گوگل محتوای کپی شده را تشخیص میدهد و سایتی که محتای کپی دارد، رتبه خود را از دست میدهد.

انتخاب درست شرکت دیجیتال مارکتینگ، برای تولید محتوای تخصصی میتواند نگرانی‌ های شما را در خصوص هزینه تولید محتوا و بودجه‌ ای که برای این منظور اختصاص میدهید کاهش دهد.

خدمات تولید محتوای تخصصی آکادمی زبدگان

آکادمی زبدگان با بیش از ۱۲ سال فعالیت در حوزه دیجیتال مارکتینگ، بازاریابی محتوا را به درستی میشناسد و محتواهای تولید شده در این شرکت علاوه بر مخاطب، برای موتورهای جستجو هم جذاب است.

تیم تخصصی تولید محتوای زبدگان، به شما کمک میکند تا با محتوای باکیفیت به اهداف مدنظر خود برسید. تمامی خدمات مربوط به تولید محتوا از جمله رپورتاژ آگهی، بلاگ‌ پست، توضیح محصول و سوشال مدیا را میتوانید با خیالی راحت به تیم محتوای آکادمی زبدگان بسپارید.

مشاوره بازاریابی محتوایی زبدگان:

اگر استراتژی تولید محتوا ندارید از متخصصین زبدگان مشاوره بگیرید. به عبارت دیگر اگر نمی دانید در کدام زمینه باید تولید محتوا نمایید، مشاوره بگیرید.

اگر عناوین یا کلمات کلیدی کسب و کار خود را نمیتوانید طراحی نمایید از متخصصین زبدگان مشاوره بگیرید. تعیین کلمات کلیدی کسب و کار شما و تعیین عناوین محتوا ها در در آکادمی زبدگان امکان پذیر میباشد.

اگر اهمیت و تاثیر بازاریابی محتوایی را نمیدانید از مشاوره زبدگان استفاده کنید.

تولید محتوای تخصصی در آکادمی زبدگان

آکادمی زبدگان طی سال های فعالیت خود در حوزه دیجیتال مارکتینگ با تولید محتوا و فرآیند های آن به خوبی آشناست.

در راستای ارائه خدمات جامع و رفع کلیه نیازهای مشتری، خدمات تولید محتوا به مجموعه خدمات زبدگان اضافه شد تا ضمن ارائه محتوای ارزشمند و سئو شده تمامی نیازهای مشتری پاسخ داده شود. محتوای ارائه شده توسط زبدگان مطابق کلمات کلیدی و با رعایت کلیه اصول سئو تهیه و تولید میشود.

محتوای منحصر به فرد زبدگان توسط کارشناسان زبده، تایید کیفی میشوند و به صورت انحصاری برای وب سایت شما تولید خواهند شد. زبدگان نیازها و مخاطبان وب سایت شما را شناسایی کرده و در راستای تدوین استراتژی های محتوایی مشاور اختصاصی شما خواهد بود.

تولید محتوای تخصصی سایت در آکادمی زبدگان شامل چه مواردی است؟

تولید محتوا شامل تولید محتوای مختلف وب سایت و مقالات وبلاگی با هدف ارتقای رتبه سایت و افزایش بازدید گوگل است. این محتوا باید یکتا باشد و ضمن ارائه اطلاعات ارزشمند و اعتماد سازی، مشتری را به مقاصد مد نظر در استراتژی های بازاریابی شرکت هدایت کند. سفارش تولید محتوا باید به افراد و شرکت های توانمند در این زمینه سپرده شود تا کلیه اصول نگارش محتوا، ارائه محتوای منحصر به فرد و منطبق با اصول سئو نویسی رعایت شود.

برخی از مهم ‌ترین تولید محتوای شرکت زبدگان:

 • پست وبلاگ
 • معرفی محصول
 • مقاله
 • رپورتاژ آگهی
 • محتوای وب سایت
 • پست شبکه های اجتماعی

آکادمی زبدگان چه نکاتی را در هنگام تولید محتوای تخصصی در نظر میگیرد؟

 • مشخص کردن استراتژی تولید محتوا
 • مشخص نمودن پرسونای مخاطب و به دست آوردن شناخت از مخاطب
 • زمان بندی مناسب برای تولید محتوای تخصصی
 • بررسی بازخورد مخاطب و ارائه گزارش
 • محتوای تولید شده تنها برای وب سایت شما تهیه و تولید میشود و در جای دیگری مورد استفاده قرار نمیگیرد

رعایت نکات سئو در تولید محتوا:

کل متن های نگارش شده برای سایت، توسط تیم بازبینی آکادمی زبدگان از نظر سئو بررسی و ویرایش میشود.

 • هر محتوا شامل حداقل یک تصویر میباشد
 • ویرگول، نقطه، بولت، شماره گذاری و پرانتز ها رعایت میشود
 • چگالی کلمات کلیدی اصلی و فرعی دقت میشود
 • به روان بودن متن دقت میشود
 • عنوان بندی متن
 • در عنوان بندی متن از کلمات مرتبط با کلمات کلیدی استفاده میشود
 • استفاده بیشتر کلمات کلیدی در لید (دو خط اول متن)
 • در ابتدای هر پاراگراف کلمات کلیدی استفاده میشود

تولید محتوای تخصصی چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

محتوای تخصصی دارای مشخصات زیر است:

جذابیت محتوا

محتوای خوب باید برای مخاطب جذاب باشد و از مطالعه آن لذت ببرد. جذابیت تنها به معنی زیبایی ساختاری نیست. یک محتوای جذاب باید اطلاعات مفیدی نیز را در اختیار مخاطب قرار دهد.

ساختار مناسب

یک محتوای خوب ساختار بندی مناسب و قابل درکی دارد. مخاطب هنگام خواندن محتوا باید سادگی نوشتار را ببیند و در جریان چارچوب بندی و زوایای مختلف مطلب قرار بگیرد.

تعامل با مخاطب

محتوای مناسب باید با مخاطب ارتباط برقرار کرده و وی را به تعامل و مشارکت در بحث تشویق کند. به این ترتیب که مخاطب به مطالعه متن تشویق میشود، ضمن مطالعه کل محتوا در بحث مشارکت کرده و نظریات و تجربیات خود در مورد موضوع محتوا را با نویسنده و سایر خوانندگان به اشتراک میگذارد.

نویسنده متخصص

یک محتوای تخصصی توسط یک کارشناس محتوا تولید میشود. تبحر نویسنده به سادگی و جذابیت هر چه بیشتر محتوا کمک میکند. هر چه شرکت تولید محتوا شناخته شده تر باشد محتوای تولید شده توسط او از اعتبار و جایگاه بهتری برخوردار خواهد بود.

تکنیک های تولید محتوای مناسب کدام است؟

آکادمی زبدگان از تمامی تکنیک های تولید محتوا آگاه است و بر مبنای نیازهای هر کسب و کار و مخاطبانش به تولید و ارائه محتوا می پردازد. برخی از تکنیک های تولید محتوا عبارت اند از:

 • بکارگیری ابزارهای تولید محتوا
 • همگام با جدیدترین الگوریتم های گوگل
 • طرح و ایده نو برای تولید محتوا
 • اولویت دادن به نیازهای کاربران
 • دقت در انتخاب عنوان مناسب و جذاب
 • انتخاب موضوعات مناسب و ترند
 • تدوین جدول محتوایی و در اختیار داشتن زمان بندی مشخص تولید محتوا
 • حجم مناسب محتوای تولیدی
 • استفاده به اندازه کلمات کلیدی
 • استفاده مناسب از نکات نگارشی
 • بررسی رقبا
 • نیازسنجی و تشخیص سوالات کاربران سایت

مراحل تولید محتوای تخصصی در آکادمی زبدگان به شرح زیر میباشد:

 • نیاز سنجی و ارائه مشاوره به مشتری
 • تدوین استراتژی تولید محتوا
 • شناسایی کلمات کلیدی و عناوین مناسب
 • نگارش و تولید محتوای تخصصی
 • کنترل کیفی
 • بهینه سازی محتوا برای موتورهای جستجو
 • انتخاب و بهینه سازی تصاویر
 • ارائه محتوا به مشتری

انواع تولید محتوا

 1. تولید محتوای متنی
 2. تولید محتوای گرافیکی
 3. تولید محتوای ویدئویی
 4. تولید محتوای صوتی
 5. تولید مجله الکترونیکی

تولید محتوای متنی

تولید محتوای متنی یکی از پرکاربردترین انواع محتوا است که در فرمت ‌های متفاوتی تولید میشود. به نوعی میتوان مهمترین هدف از تولید انواع محتوای متنی را سئو یا همان بهینه‌ سازی محتوای بخش ‌های متفاوت وب ‌سایت برای موتور‌های جستجو دانست. در گام اول باید محتوای اولیه وب‌ سایت را به صورت استاندارد، با لحن مناسب و متناسب با مخاطبانتان بروزرسانی کرد.

تولید محتوای گرافیکی

بعضی مخاطبین حوصله خواندن یک متن طولانی را ندارند. برخی نیز وقت این کار را ندارند. اینها همان ‌هایی هستند که هنگام مطالعه یک کتاب تنها به دیدن عکسهای آن اکتفا میکنند. در نتیجه ممکن است با توجه به محصول و نیاز مخاطبان به این نکته پی برد که تولید محتوای گرافیکی نسبت به محتوای متنی برای کسب ‌و کار شما اثر بخش ‌تر میباشد. این محتوای گرافیکی ممکن است یک پست برای شبکه ‌های اجتماعی یا یک اینفوگرافیک برای وب ‌سایت و شبکه ‌های اجتماعی باشد.

تولید محتوای ویدئویی

محتوای ویدیویی یا ویدیو مارکتینگ یکی از راه های مختلف ارائه محتوا است. اگر دارای ایده، طرح و ساختار خوبی باشد که به بهترین نحو اجرا و ارائه‌ شود، میتواند از دیگر شیوه‌ های تولید محتوا اثرگذاری بیشتری داشته باشد.

تولید محتوای صوتی

به علت بزرگ شدن شهرها، ترافیک و … امروزه بسیاری از ما چیزی بالغ بر ۲ ساعت از زمان خود را در خودروی شخصی و یا وسیله نقلیه عمومی میگذرانیم. در اغلب این موارد امکان مطالعه محتوای متنی را نداریم و ترجیح می‌دهیم به یک فایل آموزنده صوتی یا یک موزیک گوش دهیم، مخاطب شما نیز به همین شکل رفتار میکند. در این مواقع با استفاده یک فایل صوتی (پادکست) جذاب میتوانید مخاطبان زیادی را به سمت خود جذب کنید.

تولید مجله الکترونیکی

مجله الکترونیکی خدمت جدیدی از محتوا برای نمایش یکپارچه متن، تصویر، ویدیو و محتوای صوتی در یک مجله آنلاین است.

قیمت تولید محتوا

شاید برای شما هم سوال شده باشد که قیمت محتوا بر چه اساسی تعیین میشود؟ برای این پاسخ به این سوال میتوانید تعرفه تولید محتوا شرکت‌ های مختلف محتوایی را بررسی کرده قیمت نهایی را بدست آورید. البته منظور ما از قیمت هر محتوا، ارزش واقعی آن است. و این چیزی است که زبدگان را از دیگران جدا میسازد. قیمت تولید محتوا مناسب در قبال تحویل محتوایی با کیفیت و اصولی.

تعیین قیمت تولید محتوای متنی فاکتورهای زیادی را به همراه دارد که از اصلی ‌ترین این فاکتورها میتوان به کیفیت کار محتوانویس اشاره کرد. همچنین عناصری مثل طول محتوای متن، تجربه نویسنده محتوا و برندی که در زمینه محتوا از خود ساخته است دخیل است. البته ناگفته نماند که تخصصی بودن متن محتوا هم از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

بدیهی است که هزینه تولید محتوای متنی به نسبت گذشته با تفاوت ‌هایی همراه بوده است. با وجود این که برخی از افراد ترجیح میدهند تا این هزینه را به صورت صفحه ‌ای محاسبه کنند، اما اکثر اشخاص این کار را به صورت کلمه ‌ای انجام میدهند. به این صورت که به ازای نوشتن هر کلمه توسط تولید کننده محتوا، مبلغی در نظر گرفته خواهد شد. در نهایت نیز تعداد کلمات مد نظر شما در تعرفه هر کلمه ضرب شده و قیمت پایانی به دست خواهد آمد.

عوامل تعیین‌کننده قیمت محتوا

تعرفه تولید محتوا با توجه به نوع محتوا، تعداد کلمات، زمان تحویل و بسیاری از فاکتورهای دیگر متغیر است. به طور کلی برخی از ملاک ‌های تعیین تعرفه تولید محتوا به شرح زیر است:

تاثیر کیفیت محتوا بر روی قیمت

طبیعتا اگر به دنبال محتوای با کیفیت هستید باید هزینه بیشتری بپردازید. اما این به معنی هدر دادن سرمایه نیست چرا که محتوای باکیفیت در طول زمان میتواند موجب افزایش مشتریان شما و بازگشت سرمایه شود. تولید محتوای کیفی هزینه بر است ولی هزینه تولید محتوای بهینه سازی شده نوعی سرمایه گذاری محسوب میشود.

متغیر بودن قیمت انواع محتوا

بر اساس نوع محتوا قیمت آن متفاوت خواهد بود. هزینه تولید محتوای تالیفی با هزینه تولید محتوای ترجمه‌ شده یکسان نیست.

تاثیر تعداد کلمات محتوا بر روی هزینه کل

معمولا هزینه تولید محتوا بر اساس هر کلمه محاسبه میشود و درنتیجه هرچه تعداد کلمات بیشتر باشد قیمت تولید محتوا هم بیشتر خواهد بود.

میزان تعرفه برای حجم محتوا

بسته به حجم محتوا قیمت آن هم متفاوت است.

زمان تحویل محتوا و تاثیر قیمتی آن

بسیار مهم است که هر پروژه ‌ای در زمان مناسب و مورد توافق طرفین آماده و تحویل داده شود. بعضی از مطالب و محتواها باید حتما در یک زمان خاص منتشر شوند. به همین دلیل اگر به موقع آماده نشوند و تولیدکننده در این مورد بدقولی کند ممکن است به سفارش‌دهنده محتوا خسارت وارد شود. بعضی از محتواها باید فوری و به صورت فشرده آماده شوند که این مساله میتواند در تعرفه قیمت تولید محتوا تاثیرگذار باشد.

مزایای برون ‌سپاری تولید محتوا

استخدام کپی ‌رایتر یا نویسنده محتوا همیشه بهترین گزینه برای صاحبان کسب و کارها نیست. در برخی موارد شرکتها و مجموعه ‌های تجاری با هدف تولید محتوا برای سایت و یا شبکه ‌های اجتماعی مانند اینستاگرام یا لینکداین فردی را استخدام میکنند که هزینه ‌های تولید محتوایی مختلفی برای آنها دارد. از این رو میتواند برای شرکت مساله ‌ای پرهزینه باشد. چرا که باید برای فرد استخدام شده حقوق و مزایا و فضای اداری مناسب درنظر گرفته شود. به علاوه اینکه ممکن است با افزایش حجم محتوای مورد نیاز یک نفر نتواند به خوبی و با کیفیت بالا همه مطالب را تولید و آماده کند. به اضافه اینکه همه نویسنده ‌های محتوا در تمام حوزه‌ های محتوا تسلط و مهارت ندارند.

در راستای تمام این مشکلات این هزینه برای محتوا هزینه ‌ای بی ‌دلیل خواهد بود و بهترین راه ‌حل برون ‌سپاری تولید محتوا است. به عبارت دیگر بهتر است به جای استخدام یک کارشناس تولید محتوا، به راحتی و بدون اینکه درگیر مشکلات و حواشی استخدامی شوید،‌ کار خود را به یک مجموعه تولید محتوا که از نویسنده ‌های خبره و توانا تشکیل شده است، بسپارید. با این کار هزینه تولید محتوا شما کاهش یافته و به طور همزمان محتوای با کیفیت که مطابق اصول سئو بهینه شده است دریافت میکنید.

یک محتوای ارزشمند، میتواند رتبه وب سایت شما را در سرچ گوگل ارتقا دهد و ترافیک طبیعی سایت را بالا ببرد. با این حال به خاطر داشته باشید که یک محتوای خوب باید برای برطرف سازی نیاز مخاطبان نوشته شود نه برای موتورهای جستجو. چراکه تنها در این صورت است که مخاطبان شما به مشتریان خدمات و کالای شما تبدیل میشوند.

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.