چرا باید تبلیغات در گوگل را جدی گرفت؟

بدون ديدگاه

کشف ارزش جستجوی گوگل، پاسخ ما به اهمیت تبلیغات در گوگل است

باید باور کنیم که مشتریان بالفوه همین الان در گوگل هستند و دارند محصولات ما را جستجو می کنند. آیا این عالی نیست که درست در زمانی که آنها محصول ما را جستجو میکنند، ما را ببینند؟ قرار است با هم یاد بگیریم که چگونه کمپین های خود را برای تبلیغات در گوگل آماده کنیم! با این روش، می توانیم به اهداف تجاری خود برسیم.

اهمیت جستجو در گوگل

به طور متوسط روزانه ۳ و نیم میلیارد جستجو در گوگل صورت می گیرد. همه جا مردم به دنبال اطلاعات هستند. اطلاعاتی درباره خرید آنلاین، مقایسه قیمت محصولات، گرفتن راهنمایی یا فقط یادگیری یک چیز جدید.

ماموریت گوگل، این است که تمام این اطلاعات را سازماندهی کرده و به صورت مفید در دسترس قرار دهد. وقتی مردم می خواهد بدانند، بخرند، بروند یا انجام دهند، جستجو در گوگل اولین توقف گاه انهاست.
تبدیل جستجوهای کاربران به فروش، در کسب و کار شما
با تنظیم دقیق کمپین های تبلیغات در گوگل، وقتی افراد به دنبال محصولات یا خدماتی هستند که شما ارائه می دهید، تبلیغات شما در کنار نتایج جستجوی ارگانیک می بینند.

یک سوال! تبلیغات در گوگل چگونه ارتباط با مستریان را ایجاد می کند؟

بیاید یک مشتری بالقوه یعنی امین را دنبال کنیم تا ببینیم تبلیغات جستجوی گوگل چگونه عمل می کند؟ امین بعد از مقداری زندگی در یک شهر پُر ترافیک، تصمیم گرفته که از دوچرخه بیشتر استفاده کند. اما کدام دوچرخه را باید خریداری کند؟

امین جستجوی خود را در گوگل شروع میکند. او Google.com را باز می کند و عبارت “بهترین دوچرخه شهری” را جستجو می کند. سپس نتاج به دست آمده از گوگل را بررسی میکند. او به ترتیب نتایج زیر را می بیند:

 • عناوین و متون تبلیغاتی که کنارشان نوشته شده تبلیغات یا AD (همان تبلیغات در گوگل)
 • سپس؛ نتایج ارگانیک گوگل

امین نتایج ارگانیک را بررسی می کند و مطلب مرتبطی پیدا نمی کند. اما در همان لحظه متون تبلیغاتی بالای صفحه توجه او را جلب می کند. به نظر می رسد عنوان تبلیغات با آنچه امین به دنبال آن بوده، مطابقت دارد:

به دنبال رفت و آمد راحت به محل کار هستید؟ | ۳۰٪تخفیف برای دوچرخه های شهری | ارسال رایگان

همچنین توضیحات آگهی اطلاعات بیشتری در مورد فروش، محل فروشگاه و سایر جزئیات به او می دهد. با کلیک روی تبلیغات، بلافاصله او با صفحه ای درباره دوچرخه های شهری روبرو میشود. امین آن چیزی را که میبیند دوست دارد، اما برای فکر کردن در مورد چنین خریدی مقداری زمان نیاز دارد.

او برای امتحان مدل دوچرخه شهری ای که در سایت دیده بود، به فروشگاه دوچرخه محلی خودشان می رود. امین دوست دارد آن را بخرد، اما این قیمت همان قیمتی نیست که او به صورت آنلاین دیده بود. امین دوباره به وبسایتی که قبلا دیده بود، بر می گردد تلفن خود را بیرون می آورد و به سایتی که قبلا مرور کرده بود بر میگردد. حالا زمان دقیق یک خرید خوب است، با قیمت مناسب.

بیاید دانسته هایمان درباره تبلیغات در گوگل را در این مثال مرور کنیم

دقیقا چه چیزهایی باعث شد تا امین دوچرخه شهری را بخرد؟

 • ساخت یک کمپین درست تبلیغات در گوگل توسط تبلیغ کننده
 •  عنوان جالب توجه و مرتبطِ متن تبلیغات
 •  کلیک امین روی تبلیغی که به نظر او می توانست خواسته اش را برطرف کند
 •  بازدید امین از وبسایت فروش دوچرخه و دریافت آنلاین اطلاعات دقیق و مرتبط

همه این موارد باعث شد تا امین دوچرخه را خریداری کند. او از جستجوی گوگل برای تحقیق درباره نیازش استفاده کرد و در آن لحظه با عنوانی جذاب مواجه شد. این عنوان مرتبط و جذاب، بخشی از تبلیغات در گوگل بود که در آن لحظه به امین نمایش داده میشد. این کمپین تبلیغ در گوگل توسط یک تبلیغ دهنده ایجاد شده بود. امین بعد از مراجعه حضوری به فروشگاه محلی، دوباره به وبسایت تبلیغ دهنده بازگشت و خرید را انجام داد.

سخن پایانی درباره تبلیغات در گوگل

آیا ساخت کمپین تبلیغات در گوگل برای کسب و کار شما مناسب است؟

لطفا سوالات زیر را بررسی کنید و به آنها پاسخ دهید!

 • آیا می خواهید وقتی کاربران به دنبال تحقیق در مورد یک محصول هستند، کسب و کار شما را ببینند؟
 • آیا می خواهید در لحظه ای که مردم، محصولات شما را برای خرید جستجو می کنند، تبلیغات شما را ببینند؟
 • آیا می خواهید کسب و کار شما هم در کنار رقبایتان نمایش داده شود؟
 • آیا می خواهید در مورد آنچه کاربران به دنبال آن هستند و آگهی هایی که با آنها درگیر هستند، بیاموزید؟
 • اگر حتی به یکی از سوال ها هم پاسخ مثبت می دهید، ضروری است تا یک کمپین تبلیغات در گوگل ایجاد کنید.

 

 

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.